بستر زایمان بیماری نویسنده مبتلا شدن

بستر زایمان: بیماری نویسنده مبتلا شدن بیماری بیماری ام اس حمله قلبی سلول های مغزی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کدام کشور عضو اوپک متخلف است؟

عراق در میان کشورهای عضو اوپک بیشترین تخلف را در توافق کم کردن تولید اوپک داشته است. 

کدام کشور عضو اوپک متخلف است؟

کدام کشور عضو اوپک متخلف است؟

عبارات مهم : توافق

عراق در میان کشورهای عضو اوپک بیشترین تخلف را در توافق کم کردن تولید اوپک داشته هست.

به گزارش خبرآنلاین، اعضای اوپک بعد از اینکه قیمت نفت به ۲۷ دلار رسید، تصمیم گرفتند تولیدهای خود را در بازار کم کردن دهند. این توافق چند ماه مورد بحث قرار گرفته بود و عربستان سعودی با این عنوان مخالفت می کرد. ولی بعد از افت شدید قیمت نفت عربستان نیز دیگر طاقت نیاورد و همراه با ۱۱ عضو غیر اوپکی به توافق کم کردن تولید نفت به مدت ۶ ماه رسیدند. در نوامبر سال ۲۰۱۶ کنفرانس وزیران نفت و انرژی اوپک تصمیم گرفتند تولیدهای خود را به مدت ۶ ماه یعنی تا کنفرانس ۱۷۲، یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز کم کردن دهد. اعضای غیر اوپکی نیز تصمیم گرفتند به طور کل ۶۰۰ هزار بشکه تولید خود را کم کردن دهند.

کدام کشور عضو اوپک متخلف است؟

هدف مهم این توافق کم کردن ذخیره های نفتی در بازار و به همین ترتیب زیاد کردن قمیت نفت در دنیا بود. بعد از ۶ ماه، در ماه می ۲۰۱۷ کنفرانس ۱۷۲ نشست شرکت کشورهای صادرکننده نفت برگزار شد که همچنان این کشورها جهت تمدید توافق تعهد کردند ولی کمتر کسی آینده نگری می کرد عمر این تصمیم تنها ۹ ماه باشد.

بر اساس بیانات خود وزرای کشورهای عضو اوپک، پابندی به توافق اوپک بالای ۹۰ درصد بوده هست. به طوری که گزارش های سه ماه اول ۲۰۱۷ نشان می داد اعضای اوپک پایبندی بالایی به این توافق دارند و بعضی کشورها حتی در چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۱۷ ، بیش از صد در صد به این توافق پایبند بوده اند.

عراق در میان کشورهای عضو اوپک بیشترین تخلف را در توافق کم کردن تولید اوپک داشته است. 

این در حالی است رویترز گزارش داد، دو کشور عراق و امارات مهم تولید کننده نفت تقریبا پایبندی کمتری را در مورد توافق اوپک از خود نشان داده اند. آمار انتشار یافته از تولید چهار ماه نخست کشور عراق با تولید 28 هزار بشکه در روز بیش از سطح تعیین شده است توافق، بالاترین حجم تخلف را در بین اعضای اوپک داشت. این در حالی است که این دو کشور همواره به تعهد خود در زمینه توافق کم کردن تولید تاکید می کنند.

پایبندی اعضای اوپک به توافق کم کردن تولید، در ماه های مارچ، آوریل و می امسال بیش از ۱۰۰ درصد بوده ولی در ماه ژوئن این میزان کم کردن پیدا کرده و حدود ۳۶ هزار بشکه در روز تخلف به وسیله اوپکی ها انجام شده است است.

همچنان عربستان با ۱۵۲ هزار بشکه در روز کمتر از سطح توافق شده است تولید کرده و به همین ترتیب بیشترین پایبندی را میان کشورها داشته است.

کدام کشور عضو اوپک متخلف است؟

از طرف دیگر کشور عراق ۹۳ هزار بشکه بیش از سطح توافق تولید کرده و پرتخلف ترین کشور در این میان بوده است.

واژه های کلیدی: توافق | کشورها | عربستان | عربستان سعودی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

کدام کشور عضو اوپک متخلف است؟

کدام کشور عضو اوپک متخلف است؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog