بستر زایمان بیماری نویسنده مبتلا شدن

بستر زایمان: بیماری نویسنده مبتلا شدن بیماری بیماری ام اس حمله قلبی سلول های مغزی

گت بلاگز بازار خودرو آیا واردکنندگان ماشین یک‌شبه میلیاردر می‌شوند؟

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تجربه سال‌های اخیر نشان داده که واردکنندگان ماشین از موقعیت‌هایی همچون عوض کردن قیمت ارز سوءاستفاده کرده و یک شبه میلی

آیا واردکنندگان ماشین یک‌شبه میلیاردر می‌شوند؟

آیا واردکنندگان ماشین یک شبه میلیاردر می شوند؟

عبارات مهم : بازار

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تجربه سال های اخیر نشان داده که واردکنندگان ماشین از موقعیت هایی همچون عوض کردن قیمت ارز سوءاستفاده کرده و یک شبه میلیاردر می شوند.

امرالله امینی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه هیچ نظارتی بر بازار خودروهای وارداتی وجود ندارد و واردکنندگان هر کاری دلشان بخواهد انجام می دهند.

وی با بیان اینکه بازار خودروهای وارداتی به حال خود رها شده است و در اوضاع بدی قرار دارد، خاطرنشان کرد: هنوز یادمان نرفته که چند سال پیش زمانی که قیمت دلار از ۱۰۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان رسید واردکنندگان ماشین یک مرتبه قیمت خودروهایی که با ارز ۱۰۰۰ تومانی وارد کرده بودند را در حد ارز ۳۰۰۰ تومانی زیاد کردن دادند و یک مرتبه دارایی ارزش سه برابر شد.

آیا واردکنندگان ماشین یک‌شبه میلیاردر می‌شوند؟

این کارشناس صنعت ماشین ادامه داد: در حال حاضر نیز که با تک نرخی شدن ارز واردکنندگان ماشین از ارز ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات استفاده می کنند ولی همچنان مبنای قیمت گذاری آنها ارز حدودا ۶۰۰۰ هزار تومانی بازار آزاد است که در گذشته از آن استفاده می کردند.

وی افزود: این در حالی است که با توجه به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردکنندگان خودرو، هزینه های واردات ماشین نسبت به چند ماه پیش که از ارز بازار آزاد استفاده می کردند به مراتب کمتر شده است و بنابراین قیمت خودروهای وارداتی نیز باید کم کردن یابد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تجربه سال‌های اخیر نشان داده که واردکنندگان ماشین از موقعیت‌هایی همچون عوض کردن قیمت ارز سوءاستفاده کرده و یک شبه میلی

امینی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید نظارت دقیق و درستی بر بازار خودروهای وارداتی داشته باشد، تصریح کرد: متاسفانه هم اکنون این نظارت وجود ندارد و واردکنندگان ماشین مورد بازخواست قرار نمی گیرند.

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | استفاده | استفاده | میلیاردر | خودروهای وارداتی | قیمت خودروهای وارداتی | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog